Sprawność Przedszkolaka

Sprawność przedszkolaka w Akademii Sportu Bergovia:

Głównym celem Akademii Sportu Bergovia jest prawidłowy rozwój dzieci i zapewnienie dobrze przygotowanych, atrakcyjnych i radosnych treningów. Zajęcia sportowe mają wielopłaszczyznowy bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i rozwój każdego dziecka. Wykształcając u kilkulatka sportowe nawyki wpływamy na stworzenie matrycy pozytywnych zachowań, która jest powielana przez całe dorosłe życie. Naszym celem nie jest znalezienie wybitnych sportowców, my chcemy pokazać wszystkim dzieciom jak przez aktywność, ciekawe i zajmujące treningi warto się rozwijać i czerpać radość z osiągania kolejnych celów. Takie podejście odróżnia nas od zajęć w klubach sportowych, w których najważniejsze jest znalezienie dzieci z predyspozycjami do uprawiania konkretnej dyscypliny.

  • grupa powstanie jeżeli zgłosi się minimum 18 osób dla danej grupy - TRWA NABÓR
  • zajęcia dedykowane dla dzieci w grupie wiekowej 3-6 lat
  • zajęcia odbywają 1 raz w tygodniu po 60 minut
  • ćwiczenia odbywają się w małych grupach gwarantujących efektywność zajęć i zapewniając komfort dzieci
  • składka miesięczna – 150 PLN miesięcznie (zajęcia 1 raz w tygodniu)
  • docelowo (po stworzeniu grup), na zajęciach będzie obowiązywał zestaw sprzętowy Akademii dedykowany do danej dyscypliny

Trenerzy

  • Michał Nagórski                                                                                                                                                                                                                                 
  • Magdalena Dziedzic                                                                                                                                                                                        

Jak prowadzone są zajęcia?                                                                      

Zaczynamy od zabawy

więcej

Zabawa to podstawowa forma aktywności dziecka w wieku 3-6 lat, dlatego na zajęciach proponujemy Twojemu dziecku różnorodne i ciekawe zabawy ruchowe, dostosowane do możliwości fizycznych i intelektualnych dziecka. Szukamy atrakcyjnych form, które sprawiają dziecku zadowolenie, radość i uśmiech na twarzy. Bez presji na wyniki.

Rozwijamy zainteresowania

więcej

Dzieci w wieku 3-6 lat przejawiają różne zainteresowania – dlatego na zajęciach słuchamy Twojego dziecka i dajemy możliwość odkrywania nowych form aktywności i rozwoju nowych umiejętności. Wtedy wysiłek na zajęciach będzie nagrodą i wyczekiwanym momentem dnia. Dbamy o rozwój nowych umiejętności dziecka poprzez stopniowe przechodzenie od zadań prostych do coraz trudniejszych, a także zachęcanie dzieci do podejmowania nowych wyzwań i wysiłku.

Doceniamy drobne osiągnięcia

więcej

Wiemy, że osiągnięcie nawet drobnego celu, to sukces każdego dziecka. Dlatego proponujemy takie zabawy i aktywności, w których ma szansę na osiągnięcie sukcesu. Podczas wspólnych zabaw motywujemy i chwalimy dzieci za każdy, nawet najmniejszy sukces, dzięki czemu rośnie samoocena dziecka, a z wiekiem satysfakcja z pokonywania własnych słabości. Dbamy także o indywidualne podejście do każdego dziecka.

Różnorodność dyscyplin

więcej

Aktywność dzieci w wieku 3-6 lat to przede wszystkim wszechstronny rozwój sprawności dziecka, stymulacja prawidłowych cech motorycznych (szybkość, koordynacja ruchowa, gibkość), poprzez odpowiedni dobór zajęć do wieku rozwojowego dzieci. Swoją przygodę ze sportem dzieci zaczynają od aktywności ogólnorozwojowych, mają kontakt z różnymi dyscyplinami i poznają je. Dopiero na późniejszym etapie jest moment wyboru tej jedynej, interesującej dyscypliny

Jasne zasady i reguły

więcej

Dzieci potrzebują jasnych reguł postępowania i współpracy w grupie – dlatego uczymy tych zasad i aktywizujemy do ich zrozumienia i przestrzegania (samodyscyplina). To podstawa wychowania w duchu zdrowej rywalizacji (fair play). Uczymy dzieci także umiejętności radzenia sobie w trudnych chwilach, a także rozwiązywania wspólnych problemów, które mogą pojawić się w trakcie zajęć sportowych.

Lokalizacja treningów:

Hala sportowa - Zespół Szkól Katolickich, ul. Nowodworska 17, Bydgoszcz

Harmonogram treningów od 20 września 2022 r.:

  • grupa 1  – wtorek 17.00-18.00
  • grupa 2  – wtorek 18.00-19.00 (powstanie po utworzeniu Grupy 1)