Wizja

Początki naszego pomysłu były bardzo prozaiczne: jesteśmy szczęśliwymi rodzicami i to dla naszych pociech poszukiwaliśmy różnych form aktywności sportowych. Trochę jak w naszych wspomnieniach. Podwórka - pełne dzieci, zabawy na trzepakach, mecze na asfaltowych lub piaskowych boiskach pomiędzy drużynami z sąsiednich dzielnic, dziewczynki skaczące w gumę, rywalizacja chłopców udających zawody żużlowe na rowerach, czy gra w kapsle … Sport i aktywność fizyczna otaczała nas z każdej strony. To jednak tylko obrazki z przeszłości i wspomnienia …

Każdy z nas miał w swoim życiu okres poszukiwania jakiejś aktywności dla swoich dzieci. Szukaliśmy zajęć doskonale przygotowanych organizacyjnie, ale takich, gdzie na pierwszym planie byłaby zabawa dla dzieci, a dopiero później osiągnięcia sportowe. To wcale nie było takie proste.

Tak narodziła się idea przygotowania zajęć sportowo-rozwojowych dla dzieci od lat czterech, na których najważniejsza jest fajna atmosfera i uśmiech na twarzy dziecka. Szczęśliwe dziecko, to uśmiechnięte dziecko.Tak narodził się projekt Akademii Sportu „Bergovia”, która została powołana przez Fundację Aktywności i Rozwoju Sportowego „Bergovia”. Fundację tworzą ludzie z pasją, entuzjaści i miłośnicy sportu.